A magyar válogatott nagyszerű sorozattal a háta mögött indult a vb-re, az egyik játékos azt nyilatkozta indulás előtt: „világbajnokok leszünk”. Ki volt ő?
Nagy Antal
Détári Lajos
Disztl Péter
A Szovjetunió hány perc alatt szerzett kétgólos előnyt Magyarországgal szemben a 6–0-val végződött találkozón?
4
11
22
Ki volt a magyar válogatott szövetségi kapitánya ezen a világbajnokságon?
Mészöly Kálmán
Mezey György
Verebes József
Melyik csapat végzett az élen az Anglia, Lengyelország, Marokkó, Portugália csoportban?
Anglia
Marokkó
Portugália
Hány gólt lőtt a Spanyolország–Dánia (5–1) mérkőzésen Emilio Butrageno?
2
3
4
A négy negyeddöntő közül három is büntetőkkel dőlt el. A brazil–francián utóbbiak közül csak egyetlen játékos hibázott. Ki?
Yannick Stopyra
Bruno Bellone
Michel Platini
Az argentin–angol negyeddöntőn (2–1) az első gólt Maradona a feje fölé tartott kézzel ütött a kapuba. Mit válaszolt, amikor megkérdezték tőle, hogy fejjel vagy kézzel szerezte-e a gólt?
Nem mindegy? A bíró megadta!
Maradona feje és Isten keze volt
Elemezzék a lassítást, s hagyjanak békén!
Az első elődöntőben az NSZK 2–0-ra legyőzte Franciaországot. Hány perc telt el a két gól között?
1
48
80
Az Argentína–NSZK döntőn (3–2), a dél-amerikaik óriási kapushiba után szereztek vezetést. Ki védett a németeknél?
Eike Immel
Toni Schumacher
Uli Stein
Ki lett hat találattal a torna gólkirálya?
az argentin Diego Maradona
az angol Gary Lineker
abrazil Careca
0
{"name":"XIII. Futball-vb, 1986 Mexikó", "url":"https://www.quiz-maker.com/Q09RRJLMO","txt":"A magyar válogatott nagyszerű sorozattal a háta mögött indult a vb-re, az egyik játékos azt nyilatkozta indulás előtt: „világbajnokok leszünk”. Ki volt ő?, A Szovjetunió hány perc alatt szerzett kétgólos előnyt Magyarországgal szemben a 6–0-val végződött találkozón?, Ki volt a magyar válogatott szövetségi kapitánya ezen a világbajnokságon?","img":"https://www.quiz-maker.com/3012/images/ogquiz.png"}
Powered by: Quiz Maker