FINAL 4

Στο α’ ημίχρονο στον ημιτελικό Άρης - Μακάμπι το ’89 στο Μόναχο ο Νίκος Γκάλης είχε 0/7 σουτ. Ποιος ήταν ο προσωπικός αντίπαλός του;
Ο Κεν Μπάρλοου
Ο Γουίλι Σιμς
Ο Ντορόν Τζάμσι
Ποιος παίκτης του ΠΑΟΚ αστόχησε σε δίποντο και βολή (1+1) στον ημιτελικό με την Μπένετον Τρεβίζο το '93 πριν το καλάθι της ήττας από τον Ραγκάτσι;
Ο Μπάνε Πρέλεβιτς
Ο Τζον Κόρφας
Σε ποιον έριξε την τάπα ο Στόγιαν Βράνκοβιτς στον τελικό του 1996 απέναντι στην Μπαρτσελόνα;
Στον Χοσέ Αντόνιο Μοντέρο
Στον Αρτούρας Καρνισόβας
Στον Χοσέ Γκαλιλέα
Πόσους πόντους έβαλε συνολικά ο Ντέβιντ Ρίβερς στο νικηφόρο για τον Ολυμπιακό Final Four του 1997;
42
48
54
Για να παίξει στον τελικό με την Κίντερ Μπολόνια η ΑΕΚ του Γιάννη Ιωαννίδη το 1998 απέκλεισε στον ημιτελικό την Μπένετον Τρεβίζο του…
Μπόγκνταν Τάνιεβιτς
Ζέλικο Ομπράντοβιτς
Έτορε Μεσίνα
Ποιος παίκτης του Παναθηναϊκού έβαλε το καθοριστικό τρίποντο στον τελικό της Μπολόνια με την Κίντερ το 2002 διαμορφώνοντας το 85-80 στα 47’’ πριν το τέλος;
Ο Ντέγιαν Μποντίρογκα
Ο Φραγκίσκος Αλβέρτης
Ο Ιμπραΐμ Κουτλουάι
Ποιος ήταν ο πρώτος σκόρερ του Παναθηναϊκού στον τελικό με την ΤΣΣΚΑ το 2007 στο ΟΑΚΑ;
Ο Ραμούνας Σισκάουσκας
Ο Δημήτρης Διαμαντίδης
Ο Ντέγιαν Τομάσεβιτς
Πιθανόν και να ήταν το καλύτερο ημίχρονο οποιασδήποτε ομάδας σε τελικό Ευρωλίγκας. Με τι σκορ προηγήθηκε ο Παναθηναϊκός της ΤΣΣΚΑ το 2009 στο Βερολίνο στο πρώτο 20λεπτο;
45-29
48-28
50-35
Ποια ήταν η μέγιστη τιμή στην οποία έφτασε η διαφορά το 2012 στον τελικό του Ολυμπιακού με την ΤΣΣΚΑ 12 λεπτά προτού τελειώσει η αναμέτρηση;
15 πόντοι
17 πόντοι
19 πόντοι
Στον τελικό του Λονδίνου με τη Ρεάλ το ’13 ο Βασίλης Σπανούλης είχε 22 πόντους στο β’ ημίχρονο. Πόσους είχε στο πρώτο;
0
2
4
0
{"name":"FINAL 4", "url":"https://www.quiz-maker.com/QE9R62NSO","txt":"Στο α’ ημίχρονο στον ημιτελικό Άρης - Μακάμπι το ’89 στο Μόναχο ο Νίκος Γκάλης είχε 0\/7 σουτ. Ποιος ήταν ο προσωπικός αντίπαλός του;, Ποιος παίκτης του ΠΑΟΚ αστόχησε σε δίποντο και βολή (1+1) στον ημιτελικό με την Μπένετον Τρεβίζο το '93 πριν το καλάθι της ήττας από τον Ραγκάτσι;, Σε ποιον έριξε την τάπα ο Στόγιαν Βράνκοβιτς στον τελικό του 1996 απέναντι στην Μπαρτσελόνα;","img":"https://www.quiz-maker.com/3012/images/ogquiz.png"}
Powered by: Quiz Maker