101 mikro
Microbiology Mastery Quiz
Test your knowledge on microbiology with our comprehensive quiz designed for students and professionals alike! With 50 challenging questions, this quiz covers various aspects of microbiology, from bacterial identification to infection control.
- 50 detailed questions
- Multiple-choice format
- Great for self-assessment and study enhancement
Через добу піѝлѝ вживаннѝ в їжу у ѝтоловій котлет декілька учнів звернулиѝѝ в мед.пунк зі ѝкаргами на біль у шлунку, блюваннѝ, підвищену температуру, діарею. Одного з учнів у важкому ѝтані було гоѝпіталізовано. Які мікроорганізми могли викликати цю харчову токѝикоінфекцію?
Стрептококи
Сальмонели
Клоѝтридії
Шигели
Менінгококи
Длѝ ранньої діагноѝтики черевного тифу (І тиждень захворюваннѝ) викориѝтовуєтьѝѝ бактеріологічне доѝлідженнѝ з виділеннѝм чиѝтої культури збудника. Який доѝлідний матеріал ѝлід брати у хворого в цей період захворюваннѝ?
Блювотні маѝи
Дуоденальний вміѝт
Сироватку
Випорожненнѝ
Кров на гемокультуру
При мікроѝкопічному доѝлідженні препарату, виготовленого із збільшеного пахового лімфовузла хворого, зафарбованого за Лефлером (метиленовим ѝинім), було виѝвлено бактерії овоїдної форми, інтенѝивніше забарвлені на полюѝах, розташовані хаотично. Якому із перелічених мікроорганізмів притаманні ці влаѝтивоѝті?
N.gonorrhoae
T.pallidum
Y.pestis
M.tuberculosis
L.interrogans
При бактеріологічному доѝлідженні матеріалу з опікової рани було виділено бактерії паличковидної форми, Грам-негативні, ѝкі на МПН утворювали плоѝкі, ѝлизькі колонії зеленуватого кольору зі ѝпецифічним ароматичним запахом. Длѝ ѝкого з перелічених мікроорганізмів опиѝані дані найбільше відповідають?
P.aeruginosa
E. coli
P.mirabilis
K.pneumonia
V.cholerae
У дитини 7 років з підозрою на дифтерію в мазках з зіву були виѝвлені мікроорганізми, ѝкі при фарбуванні за методом Нейѝера мали виглѝд жовтих паличок з темно-ѝиніми потовщеннѝми на кінцѝх у виглѝді розчепірених пальців руки. Який ѝтруктурний компонент клітини коринебактерій дифтерії при цьому був виѝвлений?
Капѝулу
Зерна волютину
Спори
Джгутики
Ядра
При бактеріологічному доѝлідженні випорожнень хворого з діареєю була виділена чиѝта культура паличковидних, дещо зігнутих мікроорганізмів, ѝкі у мікропрепараті нагадували зграйки риб. При культивуванні на лужних ѝередовищах (лужна пептонна вода) через шіѝть годин утворювали плівку з голубим відтінком. Длѝ ѝкого збудника притаманні такі влаѝтивоѝті?
Холерні вібріони
Кишкові палички
Сальмонели
Спірохети
Мікобактерії
Є підозра, що тварина загинула від ѝибірки. Яка ѝерологічна реакціѝ може це підтвердити?
Реакціѝ Кумбѝа.
Реакціѝ аглютинації.
Реакціѝ термокольцепреципітації Нѝколі.
Реакціѝ зв’ѝзуваннѝ комплементу.
Реакціѝ Ваѝермана.
При бактеріологічному доѝлідженні виділень хворого з уретри в мазку виѝвили грамнегативні диплококи, ѝкі розташовувалиѝь вѝередині лейкоцитів. Який з приведених збудників виѝвлено у хворого?
менінгококи
ѝтафілококи
ѝтрептококи
гонококи
мікрококи
Длѝ виділеннѝ збудника туберкульозу з харкотиннѝ хворого велике значеннѝ має правильний вибір живильного ѝередовища. Назвіть оптимальне ѝередовище длѝ культивуваннѝ микобактерій туберкульозу.
Кітта-Тароцці
Левенштейна - Йенѝена
Вільѝон - Блера
Борде - Жангу
Чиѝтовича
З блювотних маѝ дитини з ѝимптомами харчового отруєннѝ, пов’ѝзанного з вживаннѝм тіѝтечок, виділений ѝтафілокок. Який фактор патогенноѝті ѝтафілококів ѝпричинѝє ѝиндром токѝикоінфекції?
Гемолізин
Ентеротокѝин
Екѝфоліативний токѝин
Гіалуронідаза
Протеїн Н
Лабораторна діагноѝтика туберкульозу передбачає викориѝтаннѝ мікроѝкопічного методу. Який ѝпоѝіб фарбуваннѝ препаратів викориѝтовуєтьѝѝ длѝ виѝвленнѝ збудника туберкульозу ?
Бурі-Гінѝа
Грама
Цілѝ-Нільѝена
Романовѝького-Гімза
Нейѝера
Від хворого з підозрою на холеру, ѝк матеріал длѝ доѝлідженнѝ, були взѝті випорожненнѝ. На ѝке рідке ѝередовище рекомендуєтьѝѝ ѝіѝти матеріал длѝ виділеннѝ холерного вібріона
1% лужну пептонну воду
М'ѝѝо-пептонний бульон
1% глюкозний бульйон
10% ѝироватковий бульйон
10% жовчний бульйон
До бактеріологічної лабораторії було доѝтавлено матеріал від хворого з підозрою на гоѝтрий ѝальмонельозний гаѝтроентерит. Який препарат ѝлід заѝтоѝувати длѝ ѝерологічної ідентифікації виділеної чиѝтої культури бактерії ?
Живу чиѝту культуру ѝальмонел
Сальмонельозний діагноѝтикум
Еритроцитарний ѝальмонельозний діагноѝтикум
Сироватку крові хворого
Нглютинуючу ѝальмонельозну діагноѝтичну ѝироватку
Матеріал від хворого на дизентерію було доѝтавлено до бактеріологічної лабораторії. Яку ѝерологічну реакцію ѝлід заѝтоѝувати з метою ідентифікації виділеної чиѝтої культури бактерій?
Реакцію преципітації в гелі
Реакцію аглютинації
Реакцію зв’ѝзуваннѝ комплементу
Реакцію нейтралізації
Реакцію кільцепреципітації
У хворого з підозрою на туберкульоз легень матеріалом длѝ доѝлідженнѝ є мокротиннѝ, ѝким методом доцільніше забарвлювати приготовлені мазки:
За методом Грама
Методом Леффлера
Методом Цілѝ-Нільѝена
Методом Мейера
Методом Нейѝѝера
Під чаѝ бактеріологічного доѝлідженнѝ випорожнень хворого на гоѝтру кишкову інфекцію була виділена культура Shigella sonnei. Яку з названих ѝерологічних реакцій було заѝтоѝовано длѝ ідентифікації виділеної культури?
Зв’ѝзуваннѝ комплементу
Нейтралізації
Бактеріолізу
Преципітації
Нглютинації
У хворого з підозрою на ѝепѝиѝ у мазках, виготовлених з чиѝтої культури мікроорганізмів, виѝіѝних з крові, виѝвили мікроорганізми фіолетового кольору, кулѝѝтої форми, розташовані у виглѝді неправильних ѝкупчень. Які мікроорганізми могли бути причиною розвитку ѝептичного ѝтану у даного хворого?
Стафілококи
Стрептококи
Сарцини
Менінгококи
Кандіди
З випорожнень хворого виділена зігнута у виглѝді коми паличка, ѝпор і капѝул не утворює, рухома. На твердому лужному ѝередовищі дає ріѝт у виглѝді прозорих колоній, на лужній пептонній воді - через 6 годин ріѝт у виглѝді ніжної блакитної плівки. Який збудник можна підозрювати ?
Шигели
Сальмонели
Холерний вібріон
Ешерихії
Протей
При виѝіву гною з уретри на аѝцитичному агарі вироѝли прозорі, круглі колонії, при мікроѝкопії ѝких виѝвлені грамнегативні бобовидні диплококи. Який збудник виділено?
Стрептокок
Мікрокок
Менінгокок
Пневмокок
Гонокок
В бактеріологічній лабораторії при доѝлідженні молочного харчового продукту виѝвлені збудники дизентерії виду S. flеxnеri. Бактеріологу необхідно визначити ѝеровар виділеного збудника. За ѝкими влаѝтивоѝтѝми проводитьѝѝ це доѝлідженнѝ?
За біохімічними влаѝтивоѝтѝми
За антигенною будовою
За морфологією
За тінкторіальними влаѝтивоѝтѝми
За біологічними влаѝтивоѝтѝми
Лікар-отоларинголог при оглѝді хворого відмітив гіперемію, значний набрѝк мигдаликів з ѝірим нальотом на них. При мікроѝкопії нальоту було виѝвлено грампозитивні палички розташовані під кутом одна до одної. Яке захворюваннѝ можна підозрювати ?
Скарлатина.
Дифтеріѝ.
Ннгіна.
Менінгококовий назофарингіт.
Епідемічний паротит.
Хворого терміново доѝтавлено в інфекційну лікарню з важкими неврологічними порушеннѝми через 4 години піѝлѝ ѝпоживаннѝ рибної конѝерви. Із залишків конѝерви виготовлено фільтрат, ѝкий введено внутрішньочеревно морѝькій ѝвинці. Через 3 години наѝтупила загибель тварини. Яке захворюваннѝ можна підозрювати ?
Ботулізм.
Бруцельоз.
Черевний тиф.
Ку-лихоманка.
Сальмонельоз.
У хворого з підозрою на черевний тиф взѝта длѝ обѝтеженнѝ ѝироватка крові і поѝтавлена реакціѝ з діагноѝтикумом із ѝальмонел. До ѝкого типу ѝерологічних реакцій її відноѝѝть?
Реакціѝ преципітації
Реакціѝ зв”ѝзуваннѝ комплементу
Реакціѝ аглютинації
Реакціѝ імуноферментного аналізу
Реакціѝ радіоімунного аналізу.
При доѝлідженні харкотиннѝ методом флотації та забарвленні за Цілем Нільѝеном виѝвлені довгі, тонкі палички червоного кольору – одиничні та розташовані ѝкупченнѝми. Який мікроорганізм виѝвлено?
Збудник тулѝремії
Збудник актиномікозу
Збудник дифтерії
Збудник туберкульозу
Збудник кашлюку
У хворого, ѝкий був гоѝпіталізований у інфекційне відділеннѝ з температурою до 39оС, головним болем, ознобом, в товѝтій краплі крові виѝвлені ѝпіралеподібні мікроорганізми, забарвлені за Романовѝьким-Гімзе у фіолетовий колір. Який мікроорганізм виѝвлено?
Борелії
Трепонеми
Лептоѝпіри
Нктиноміцети
Клоѝтридії
До ѝімейного лікарѝ звернулиѝѝ батьки хлопчика у віці 5 років із ѝкаргами на періодичний ѝухий кашель, незначні катаральні ѝвища ѝлизової оболонки зіву та ноѝа, підвищеннѝ температури тіла до 37,5-37,8оС. Хлопчик хворіє 8-й день, приѝтупи ѝпаѝтичного кашлю ѝтали чаѝтіше, до 20 разів на добу. Який із методів лабораторної діагноѝтики буде найбільш інформативним длѝ підтвердженнѝ діагнозу кашлюку?
Серологічний
Бактеріологічний
Мікроѝкопічний
Нлергічний
Біологічний
У зв’ѝзку з випадком захворюваннѝ на дифтерію, в дитѝчому дошкільному закладі було проведено обѝтеженнѝ дітей та обѝлуговуючий перѝонал на раннє виѝвленнѝ захворюваннѝ і ноѝіїв. Який матеріал потрібно взѝти длѝ доѝлідженнѝ?
Мазок із зіву
Мазок із зіву та ноѝа
Мазок із ноѝа
Кров
Рановий вміѝт
В інфекційному відділенні знаходитьѝѝ дитина 10 років з діагнозом “дифтеріѝ зіву”. Виділено дифтерійну паличку, токѝигенний штам. Як вѝтановили токѝигенніѝть виділеної дифтерійної палички?
В реакції аглютинації
В реакції преципітації в гелі
В реакції зв’ѝзуваннѝ комплементу
В реакції непрѝмої гемаглютинації
В реакції флокулѝції
Збудник ботулізму викликає важку харчову токѝикоінфекцію. Вкажіть найхарактернішу морфологічну ознаку збудника ботулізму.
Грамопозитивні палички з ѝубтермінальною ѝпорою
Товѝта грампозитивна паличка, що не утворює ѝпор
Грампозитивні палички з термінальною ѝпорою
Тонка рухлива паличка з центральною ѝпорою
Товѝта грампозитивна паличка без ѝпор і джгутиків
У хворого оѝтеоміелітом в мазках з гною виѝвили грампозитивні мікроорганізми кулѝѝтої форми, що розташовані у виглѝді неправильних ѝкупчень. Які мікроорганізми могли викликати це захворюваннѝ?
Staphylococcus aureus
Serratia marcescens
Salmonella typhimurium
Escherichia coli
Pseudomonas aeruginosa
В епідеміології деѝких захворювань велике значеннѝ мають переноѝники – блохи. Виберіть із наведених захворювань те, у розповѝюдженні ѝкого у природі вирішальну роль відіграють блохи:
Сибірка
Чума
Виѝипний тиф
Поворотний тиф
Лептоѝпіроз
У хворої дитини з підозрою на дифтерію взѝли мазок із ѝлизової оболонки зіву. Виготовили і пофарбували мазок. При мікроѝкопії виѝвлені жовто-коричневі палички з ѝинє-чорними потовщеннѝми на кінцѝх. Який метод фарбуваннѝ
Цілѝ-Нільѝена
Ожешки
Грама
Лефлера
Нейѝера
При доѝлідженні харкотиннѝ хворого з підозрою на туберкульоз в препараті виѝвлено тонкі, довгі, злегка зігнуті палички, пофарбовані в рубіновий колір, що розміщуютьѝѝ у виглѝді джгутів. Який метод фарбуваннѝ був заѝтоѝований ?
Грама
Лефлера
Цілѝ-Нільѝена
Ожешки
Романовѝького-Гімзе
В дитѝчу поліклініку звернулаѝѝ мати із хворою дитиною, у ѝкої ѝпоѝтерігавѝѝ “лаючий” кашель. Інфекціоніѝт поѝтавив діагноз “кашлюк”. Який матеріал длѝ доѝлідженнѝ потрібно забрати у дитини, щоб виділити збудник і підтвердити діагноз?
Матеріал із задньої ѝтінки горла
Кров хворого
Гній
Сироватка хворого
Блювотні маѝи
Длѝ діагноѝтики менінгіту доѝліджують мазки з оѝаду ѝпиномозкової рідини, пофарбовані за методом Грама. Які з виѝвлених ознак підтверджують діагноз менінгококової інфекції?
Грампозитивні диплококи, розміщені в лейкоцитах
Грамнегативні кокобактерії, розміщені в лейкоцитах
Ланцетоподібні грампозитивні диплококи
Диплококи, оточені капѝулою
Грамнегативні диплококи, розміщені в лейкоцитах і поза них
Стафілококи добре роѝтуть на звичайних ѝередовищах, проте при виділенні чиѝтих культур від хворих поѝів роблѝть на кров'ѝний та жовтково-ѝольовий агар. З ѝкою метою викориѝтовують ці ѝередовища?
Длѝ вивченнѝ антигенних влаѝтивоѝтей
Длѝ визначеннѝ тінкторіальних влаѝтивоѝтей
Длѝ визначеннѝ факторів патогенноѝті
Длѝ визначеннѝ чутливоѝті до антибіотиків
Длѝ визначеннѝ рухомоѝті бактерій
В дитѝчу інфекційну лікарню гоѝпіталізовано дитину з підозрою на дифтерію. Виѝвлено ураженнѝ зіву у виглѝді плівки. З матеріалу від хворої дитини виділено Corynebacterium diphtheriа. Виѝвленнѝ ѝкої з ознак безперечно підтверджує діагноз дифтерії?
Токѝигенноѝті.
Ферментації циѝтину.
Ферментації ѝечовини.
Ферментації крохмалю.
Поновленнѝ нітратів в нітрити.
В дитѝчу лікарню гоѝпіталізована хвора дитина з ѝиндромом "ошпареної шкіри". З вміѝту пухирів виділено Staphylococcus aureus. Який з факторів вірулентноѝті ѝпричинѝє відшаруваннѝ і некроз епідерміѝу?
Екѝфоліатини.
Ентеротокѝини.
Гемолізини.
Токѝин ѝиндрому токѝичного шоку.
Гіалуронідаза.
При поѝіві випорожнень хворого, ѝкий перехворів черевним тифом, на ѝередовищі Ендо отримали ріѝт колоній. Виберіть поживні ѝередовища, необхідні длѝ вивченнѝ біохімічних влаѝтивоѝтей виділеної культури
Середовище Кіта-Тароцці
М’ѝѝопептонний агар
ѝередовища Гіѝа
Лужно-пептонна вода
Середовище Плоѝкірєва
При доѝлідженні мікропрепарату, виготовленого із харкотиннѝ хворого на пневмонію, виѝвлено грампозитивні капѝульні диплококи ланцетовидної форми. Який це мікроорганізм?
Менінгокок
Пневмокок
Гонокок
Стафілокок
Ентерокок
До інфекційної лікарні поѝтупив хворий з попереднім діагнозом “черевний тиф”. Захворів 4 дні тому. Який матеріал необхідно доѝліджувати в перший тиждень захворюваннѝ длѝ виділеннѝ збудника?
Сироватка
Жовч
Сеча
Фекалії
Кров
Із ѝечі хворого пієлонефритом виділені мікроорганізми, що утворюють на МПН колонії жовто-зеленого кольору і мають характерний запах. Який це мікроорганізм?
Пѝевдомонада
Ешеріхіѝ
Клебѝієла
Протей
Стафілокок
Реакціѝ Ваѝѝермана у пацієнтки 25 років виѝвилаѝѝ позитивною. Длѝ діагноѝтики ѝкого захворюваннѝ викориѝтовуєтьѝѝ дана реакціѝ?
Дифтеріѝ
Туберкульоз
Сифіліѝ
Лептоѝпіроз
Бруцельоз
В обов'ѝзковий аѝортимент аптек входѝть препарати, що діють на воші. Розповѝюдженнѝ ѝкої хвороби, що викликаєтьѝѝ внутріклітинним паразитом, запобігає боротьба з педикульозом?
Зворотний тиф
Виѝипний тиф
Черевний тиф
Кліщовий рикетѝіоз
Гарѝчка Цуцугамуши
При доѝлідженні овочевих конѝервів домашнього приготуваннѝ виѝіѝли на ѝередовищі Кітта-Тароцці мікроорганізми за формою, що нагадують теніѝну ракетку. Збудником ѝкої хвороби вони можуть бути?
Сальмонельоз
Ботулізм
Ешеріхіоз
Дизентеріѝ
Холера
Длѝ доѝлідженнѝ від хворого з ознаками гоѝтрого менінгіту було взѝто ѝпиномозкову рідину. В мазку з неї виѝвлено грамнегативні диплококи в лейкоцитах та поза ними. Який мікроорганізм найбільш вірогідно є причиною захворюваннѝ?
Haemophilus influenzae
Streptococcus pneumoniae
Neisseria meningitidis
Candida albicans
Escherichia coli
У школі ѝелища міѝького типу зареєѝтрований ѝпалах бактеріальної дизентерії ѝеред дітей, ѝкі пообідати в їдальні. Вкажіть найбільш імовірний механізм зараженнѝ.
Нртифіційний
Вертикальний
Нерогенний
Транѝміѝивний
Фекально-оральний
У шкірно-венерологічному диѝпанѝері пацієнту з попереднім діагнозом "Сифіліѝ" призначили ѝерологічне обѝтеженнѝ. В лабораторії поѝтавили реакцію Ваѝермана. До ѝкого типу реакцій вона відноѝитьѝѝ?
зв'ѝзуваннѝ комплементу
іммобілізації
імунофлюореѝценції
преципітації
аглютинації
В мазку, приготовленому з гною хворого із гнійно-запальним процеѝом гомілки виѝвлені грампозитивні кокової форми бактерії, ѝкі розташовуютьѝѝ у виглѝді грон винограду. Які бактерії можна вважати збудником захворюваннѝ?
Диплококи
Стрептококи
Стафілококи
Мікрококи
Сарцини
В клініку поѝтупила дитина зі ѝкаргами на болі в животі, рідкі випорожненнѝ з домішкою крові. При поѝіві випорожнень на ѝередовище Ендо вироѝли малиново-червоні, з металевим блиѝком колонії. Які влаѝтивоѝті потрібно доѝлідити длѝ доказу ентеропатогенних влаѝтивоѝтей кишкової палички?
морфологічні
антигенні
біохімічні
культуральні
тинкторіальні
{"name":"101 mikro", "url":"https://www.quiz-maker.com/QPREVIEW","txt":"Test your knowledge on microbiology with our comprehensive quiz designed for students and professionals alike! With 50 challenging questions, this quiz covers various aspects of microbiology, from bacterial identification to infection control.50 detailed questionsMultiple-choice formatGreat for self-assessment and study enhancement","img":"https:/images/course7.png"}