Senasis Vilnius

Name: Įrašykite žaidėjo vardą.
Šioje vietoje, įkurtoje 1600 metais, prasidėdavo visos iškilmingos procesijos, iškilmės, garbių svečių, atvykstančių į miestą, pasitikimas. Čia 1604 metais prasidėjo ir Šv. Kazimiero kanonozacijos iškilmės. Kokia tai vieta?
Medininkų vartai
Šv. Petro ir Povilo bažnyčia
Šv. Stepono bažnyčia
Miesto rotušė
Rusijos caras Nikolajus, įžengęs į sostą, ir sužinoję apie 1831 metų sukilimą, supyko. Jau ne pirmą kartą jis girdėjo apie Vilniaus jaunimo "išsišokimus". Dėl to jis rimtai svarstė už bausmę pakeisti Vilniaus, kuris jam amžinai kelia problemas, pavadinimą. Kaip caras Nikolajus norėjo surusintai pervadinti Vilnių, remdamasis jaunystėje išgirstu neteisingu, tačiau fonetiškai labai artimu Vilniaus pavadinimo reikšmės aiškinimu?
Volgogradas
Čiortogradas
Vilijampolis
Gvozdaburgas
Šiems rūmams pastatyti buvo nukasta viena iš Vilniaus kalvų ir iš jos žemių sukurtas dirbtinis pusiasalis. Per daugiau nei 200 metų juos valdė net kelios didikų šeimos, bet vadinami jie jų įkūrėjo vardu. Didinguose rūmuose apsistodavo Lietuvos-Lenkijos valdovai po to, kai Žemutinė pilis buvo nebetinkama gyventi. Čia buvo ir Petro Didžiojo štabas. Žymūs lankytojai neapsaugojo rūmų nuo nacionalizavimo, pavertimo kareivinėmis, karo ligonine, o vėliau - nuo studentų kūrybiškumo. Kaip vadinasi šie rūmai dabar?
Vrublevskių rūmai
Sapiegų rūmai
Bžostovskių rūmai
Sluškų rūmai
Su kuo dabar galėtum "pakalbėti", jei stovėtum priešais XVI a. veikusius Rusų pirklių namus? Per šimtmečius jie pakeitė funkciją ir net tapo viena iš lietuvybei svarbių istorinių vietų. Net jei žinai vardą - pasakyk profesiją.
Su verslininku
Su karvedžiu
Su teisininku
Su gydytoju
S. Daukanto aikštės forma nesikeitė beveik 5 šimtmečius, o aikštės teritorija niekada nebuvo užstatyta. Kodėl?
Ši teritorija niekada neturėjo oficialaus šeimininko ir buvo laikoma "niekieno žeme"
Statybas šioje teritorijoje draudė Vilniaus magistratas
Aikštė iš tiesų yra pelkė, susiformavusi dėl šioje vietoje buvusio priešledyninio ežeriuko
Goštautas, kuris turėjo pirmuosius rūmus, nenorėjo, kad "trobos užstotų vaizdą į pilį"
Kokio turgaus Vilniuje nebuvo?
Pilies turgaus
Arklių turgaus
Malkų turgaus
Gėlių turgaus
Vilniaus Rotušė, po L. Stuokos-Gucevičiaus rekonstrukcijos, neteko vieno elemento, kurį turėjo dar nuo gotikos laikų. Kas tai buvo?
Gargolų ant stogo
Rozetės lango
Bokšto su laikrodžiu
Kontraforsų
Kuri LDK didikų giminė Vilniuje ir jo apylinkėse turėjo net 9 rūmus? Tokiais turtais nėra ko stebėtis - buvo sakoma, kad jie gali pervažiuoti visą Europą nakvodami tik savo dvaruose.
Sapiegos
Radvilos
Pacai
Tyzenhauzai
Jeigu prieš gerus 100 metų stovėtumėte Štralio namo balkone, priešais Jus būtų du pastatai - vienas yra pirmoji parapijinė Vilniaus bažnyčia, o kas yra tas kitas, kurio dabar jau nebėra?
Vilniaus Universiteto spaustuvė
J. Franko namas
Juozapo Sužadėtinio bažnyčia
Kardinalija
Pacų rūmuose šv. Jonų gatvėje dabar yra įsikūrusi Lenkijos ambasada. Per ilgą rūmų istoriją juose gyveno kelios didikų giminės, veikė knygynas, spaustuvė. Koks svarbus dokumentas, davęs pradžią su 2019 m. lapkričio 22 d. susijusiems įvykiams, buvo joje išspausdintas?
Pirmas "Varpo" numeris
Pranešimas apie Lietuvos nepriklausomybę
1863 m. Sukilimo atsišaukimas lietuvių kalba
S. Daukanto "Istorija"
Šią freską galima rasti buvusiame jėzuitų naujokyne (buvusi Technikos, dabar - Karo meno ir mokslo biblioteka). Ji labai panaši į kitą freską, kuri buvo nutapyta šiai vietai idėjiškai ir dvasiškai artimoje institucijoje. Kur, tų laikų terminais kalbant, yra šios freskos "sesuo"?
Parapijinėje šv. Jonų bažnyčioje
Buvusios jėzuitų Akademijos reflektoriume
Šv. Kazimiero bažnyčioje
Vyskupo rezidencijoje Verkių rūmuose
Piromonto reikšmė kildinama iš ten XVIII a. stovėjusių Vitebsko vaivados Piro rūmų griūvėsių. Bet kuriame Vilniaus rajone yra ši vieta?
Žvėryne
Antakalnyje
Šnipiškėse
Užupyje
Jozefas Frankas - žymus gydytojas iš Vienos, Vilniuje įdiegė daug medicininių ir visuomeninių naujovių. Išskyrus vieną. Kokią?
Motinystė draugiją
Kinologijos kliniką
Vilniaus labdarių draugiją
Vakcinacijos institutą
1898 metais minėti šį žmogų buvo griežtai uždrausta, nors buvo apvali sukaktis. Jį įamžinti be jokių fanfarų pavyko tik kukliu biustu universiteto bažnyčios navoje, kurioje jis mėgo stovėti jaunystėje. Vėlesni bandymai - jau be draudimo - irgi buvo nesėkmingi. Vieną net nunešė pakilęs Neries vanduo. Labiau apčiuopiamą rezultatą pavyko pasiekti tik 1984 metais. Kas tas žmogus, susijęs su Vilniumi?
Ignotas Masalskis
Laurynas Stuoka - Gucevičius
Adomas Mickevičius
Tadas Kosčiuška
Jei stovėtumei Ramailės skersgatvyje, nugara į gatvę, kuri tuo metu buvo vadinama Jatkowa, ką matytum priešais save?
Aušros vartus
Šulhofą
Sirvydo skverą
Barbakaną
Šiuo išradimu Vilniuje 1660 metais naudojosi ir už tai mokesčius mokėjo 26, 1677- 50 miestiečių. Vienuolijos, kurios iki tol jį kontroliavo, mokesčio nemokėjo. Koks tai išradimas, jei miestui jo visada reikėjo, o patvaresnis jo naudojimas siejamas su Liepkalniu ir Sereikiškėmis?
Gatvių apšvietimas
Miesto laikrodis
Vandentiekis
Tiltas
1864 metais dėl bendro saugumo jie atsirado Vilniuje ir jų buvo 44. Vėliau jie buvo pakeisti, bet kai kurie gyventojai išsaugojo jų dalis ir dabar juos galima rasti kaip dekoro elementą. Kas jie?
Telegrafo aparatai
Metaliniai plūdurai
Dujiniai žibintai
Distiliavimo katilai
Pirmasis vilniečius dar XVIII a. su šiuo reiškiniu supažindino matematikas, astronomas, architektas Tomas Žebrauskas. Praktiškai pirmaji jo panaudojimo priemonė užfiksuota M. Jelenskio name, tuometiniame Jurgio prospekte. Bet 1903 metais šio reiškinio valdybą iš privačių rankų perėmė miesto valdžia, pirmiausiai patenkinusi poreikį piko valandomis. Kas tai per reiškinys?
Viešas transportas
Spirito gamyba
Meteorologinė tarnyba
Elektros energijos gamyba
1860 Vilniaus archeologinės draugijos pirmininkas grafas Eustachijus Tiškevičius kalbėjo: Ponai, Jūs matote Vilniaus gyventojus, džiaugsmingai susirinkusius pasveikinti X atvykimą į senąjį miestą. Vilniaus archeologinė draugija, su meile saugodama visus paminklus, liudijančius apie Lietuvos šlovę, savo kronikose pažymės 1860 metų rugsėjo 4-ąją. Kai mus išskirs laikas ir erdvė, telieka jūsų atmintyje, kad gražiosios Vilijos krantuose mokame vertinti talentą, darbą, pažangą". Kas yra X?
Caras Aleksandras II
Egiptologijos paroda
Pirmasis garvežys
Pirmasis fotoaparatas
Šios ypač gerai apmokamos profesijos atstovai Vilniuje dažniausiai buvo atvykėliai iš Čekijos, Lenkijos, Vokietijos. Lietuvos III statutas reglamentavo po atstovą turėti savivaldiems miestams ir pilims. Nors jie neturėjo privalomos uniformos, Vilniuje jie dėvėdavo raudonos spalvos rūbus. Kokia tai profesija?
Dantistas
Alchemikas
Balzamuotojas
Budelis
Moldavas J. Kuparenka buvo pirmasis, kuris šį išradimą pademonstravo vilniečiams, susirinkusiems į Generalgubernatoriaus rūmų kiemą. Tiesa, galutinį rezultatą pamatė tik tie, kurie atvyko iki Pylimėlių kaimo. Ką pamatė vilniečiai?
Dresiruoto dramblio pasirodymą
Skrydį oro balionu
Fejerverkus
Automatinę rugių pjovimo mašiną
{"name":"Senasis Vilnius", "url":"https://www.quiz-maker.com/QPREVIEW","txt":"Name: Įrašykite žaidėjo vardą., Šioje vietoje, įkurtoje 1600 metais, prasidėdavo visos iškilmingos procesijos, iškilmės, garbių svečių, atvykstančių į miestą, pasitikimas. Čia 1604 metais prasidėjo ir Šv. Kazimiero kanonozacijos iškilmės. Kokia tai vieta?, Rusijos caras Nikolajus, įžengęs į sostą, ir sužinoję apie 1831 metų sukilimą, supyko. Jau ne pirmą kartą jis girdėjo apie Vilniaus jaunimo \"išsišokimus\". Dėl to jis rimtai svarstė už bausmę pakeisti Vilniaus, kuris jam amžinai kelia problemas, pavadinimą. Kaip caras Nikolajus norėjo surusintai pervadinti Vilnių, remdamasis jaunystėje išgirstu neteisingu, tačiau fonetiškai labai artimu Vilniaus pavadinimo reikšmės aiškinimu?","img":"https://cdn.poll-maker.com/52-1880973/vilnius.jpg?sz=1200-00000000001000005300"}
Powered by: Quiz Maker