Math Algebra 5.2.3.2
{"name":"Math Algebra 5.2.3.2", "url":"https://www.quiz-maker.com/QPREVIEW","txt":"13. If the price of 4 apples is equivalent to the price of one watermelon at a grocery store and each watermelon costs $4.80, how much does each apple cost?, 14. Karen has a rock that weighs 110 grams and she places it on the left side of the scale above. If she wants the scale to balance, how many 10 gram weights will she have to place on the right side?, 15. Tameka has 450 cell phone minutes each month. If there are 30 days in April, how many minutes can Tameka average each day?","img":"https://cdn.poll-maker.com/18-733273/g5-algebra-test-14-transparent.png?sz=1200-00000000001000008830"}
More Quizzes
4th Preliminary Exam SCIENCE 7
37180
Bromato 4
562861
Passé Composé
1160
The Constantinian Races!
100
Hvilket parti har dette I programmet sitt
210
Canadian Patient Safety Week 2016 (Wednesday's Quiz)
6339
Jepordy
420
F1 - Te tudod ki a kakukktojás?
630
How well do you know me?
331618
Discover Your True Self Quiz
10559
What would you do in these situations?
7440
Basic Sciences 4 (Q31-40)
10543