Izzini Latvijas vēsturi - 4. maijs - Latvijas neatkarības atjaunošanas diena!

20. gs. 80. gadu 2. pusē, izmantojot labvēlīgo politisko situāciju PSRS, Latvijā iesākās sabiedriski politisks process (saukts arī par Trešo atmodu), kura virsmērķis bija Latvijas neatkarības atjaunošana. Kā vēl dēvēja šo procesu:
Dziesmu revolūcija
Dziesmotā revolūcija
Koru revolūcija
Dziedāšanas revolūcija
Igaunijā “Rahvarinne”, Lietuvā “Sajūdis”. Nosauciet Latvijas lielāko politisko organizāciju, kuras mērķis bija atgūt Latvijas neatkarību un kura darbojās 20. gs. 80. Gadu beigās un 90. Gadu sākumā!
Latvijas Varas fronte
Latvijas Interfronte
Latvijas Tautas fronte
Latvijas Nacionālās neatkarības kustība
Kurā gadā tika dibināta Latvijas Tautas fronte?
1986. gadā
1987. gadā
1989. gadā
1988. gadā
Par Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāju dibināšanas kongresā tika ievēlēts:
Dainis Īvāns
Egils Levits
Ojārs Rubenis
Ilmārs Bišers
Lai atjaunotu Latvijas valstisko neatkarību, tika izskatītas divas alternatīvas – starptautiski tiesiskais un konstitucionālais ceļš. Pirmajā gadījumā būtu jāiesaista starptautiskās organizācijas, 1940. gadā okupētās Latvijas Republikas pilsoņiem un to pēcnācējiem iesniedzot starptautisku prasību par neatkarības atjaunošanu. Latvijas Tautas fronte izvēlējās otro alternatīvu – konstitucionālo pieeju. Kāda bija tās būtība?
Atjaunot neatkarību, izmantojot PSRS spēkā esošās likumdošanas normas un likumu pieņemšanas kārtību
Atjaunot neatkarību, iesaistot citu valstu militāro spēku, kas no Latvijas teritorijas izraidītu padomju karaspēku
Atjaunot neatkarību, iesūdzot PSRS tiesā
Atjaunot neatkarību, Latvijas PSR Augstākās padomes pārstāvim kļūstot par Padomju Savienības komunistiskās partijas Centrālās komitejas ģenerālsekretāru
Muzikāls notikums, kas 1988. gadā kļuva par latviešu nācijas Atmodas simbolu un Dziesmotās revolūcijas apliecinājumu:
Mikrofona aptauja 1988
Rokopera "Lāčplēsis"
Rokopera "Ei, jūs tur!"
Mikrofona aptauja 1989
Daudzās 80. Gadu beigu un 90. Gadu sākuma notikumu liecībās minēta ierīce, ko iedzīvotāji bieži izmantoja, lai neatkarīgi no atrašanās vietas sekotu līdzi lēmumiem, kas ietekmēja Latvijas ceļu uz neatkarību. Kas bija šī ierīce?
Televizors
Radio
Telefons
Telegrāfs
Baltijas ceļš bija akcija Baltijas valstīs, kas notika 1989. gada 23. augustā plkst. 19.00, kad apmēram 2 miljoni cilvēku, sadevušies rokās vismaz 15 minūtes, veidoja apmēram 670 km garu dzīvo ķēdi, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu. Kurā gadā Baltijas ceļa akcija tika ierakstīta Ginesa rekordu grāmatā?
1999. gadā
1998. gadā
2010. gadā
2003. gadā
Nosauciet pirmo valdības vadītāju pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas!
Guntis Ulmanis
Anatolijs Gorbunovs
Ivars Godmanis
Dainis Īvāns
Latvijas Tautas frontes muzejs ir viena no Latvijas jaunāko laiku vēstures liecību krātuvēm, kas stāsta par Latvijas tautas centieniem atgūt neatkarību 20. Gadsimta nogalē – Trešo atmodu. Kur atrodas šis muzejs?
Rīgā, Vecpilsētas ielā 13/15
Jūrmalā, Tīklu ielā 1a
Rīgā, Krāmu ielā 3
Rīgā, Brīvības bulvārī 36
{"name":"Izzini Latvijas vēsturi - 4. maijs - Latvijas neatkarības atjaunošanas diena!", "url":"https://www.quiz-maker.com/QPREVIEW","txt":"20. gs. 80. gadu 2. pusē, izmantojot labvēlīgo politisko situāciju PSRS, Latvijā iesākās sabiedriski politisks process (saukts arī par Trešo atmodu), kura virsmērķis bija Latvijas neatkarības atjaunošana. Kā vēl dēvēja šo procesu:, Igaunijā “Rahvarinne”, Lietuvā “Sajūdis”. Nosauciet Latvijas lielāko politisko organizāciju, kuras mērķis bija atgūt Latvijas neatkarību un kura darbojās 20. gs. 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā!, Kurā gadā tika dibināta Latvijas Tautas fronte?","img":"https://www.quiz-maker.com/3012/images/ogquiz.png"}
Powered by: Quiz Maker